Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

Uçurtmayı Vurmasınlar (1989)

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

20 YORUM
@Mustafa1986 4 ay önce
Başka bir filmle mi karıştırıyorum acaba? *****Filmin adını okuyabildiğime göre 1993-1994 yılları falan, ilkokul 1 veya 2'ye gidiyorum; TRT 1, "Susam Sokağı" programına son verip o saatlere Türk filmi koymaya başlamış. Ben de izliyorum ama daha film... [Devamını gör..]
Başka bir filmle mi karıştırıyorum acaba?
*****Filmin adını okuyabildiğime göre 1993-1994 yılları falan, ilkokul 1 veya 2’ye gidiyorum; TRT 1, “Susam Sokağı” programına son verip o saatlere Türk filmi koymaya başlamış. Ben de izliyorum ama daha film başlar başlamaz hapishanede kanlı kanlı doğum sahnesi ile başladığını hatırlıyorum. Kadınlar “Sıcak su getirin!” diye bağırıyordu. Tabi o yaşlarda şok etkisi yaratmıştı.
*****Yıllar sonra filmi arayınca bütün sitelerde TRT’nin bu 2000’li yıllardaki logosu ile yayınlanmış hâlini buluyorum. Sansürlenip mi yayınlanmış yoksa filmleri mi karıştırıyorum ben?
*****O hafta yayınladığı diğer filmleri de hatırlıyorum halbuki. Perihan Savaş’ın “Bitirimler Sınıfı” (Perihan Savaş, Sezercik’in önünde şapır şupur bir şey yiyordu, benim bile canım çekmişti de anneme “Bu kadın ne yiyor?” diye sormuştum. Annem de “Taze fasulye o, evde var, yapıvereyim de sen yemiyorsun ki onu!” demişti. Biz küçük küçük doğrarız, anneme “Bu filmdeki gibi büyük büyük olsun.” demiştim.
*****Sırasını hatırlamamakla beraber Hale Soygazi’nin “Bir Avuç Cennet”, Tarık Akan’ın “Pehlivan”, Hülya Koçyiğit’in “Kurbağalar” filmlerini yayınlamıştı TRT 1 o hafta. “Kurbağalar”ı tiksindiğimden izleyememiştim; yıllar sonra izleyeyim dedim, 30’lu yaşlarımda bile izleyemedim.
*****Velhasıl lafı bu kadar uzatmamın sebebi, hafızam iyi olduğu hâlde filmleri karıştırıyor muyum yoksa sansürlü mü bu film?
2 yanıtı görüntüle
@mirzaakinci 5 ay önce
Barış daha... [Spoileri gör..]
Barış daha sonra ne oldu büyüdümü, çıktımı soru işaretleri bıraktı
@fhb 10 ay önce
Ağlayan arkadaşlar, ağlanacak ne buldunuz 🙂 fena filim değileywalla ..
İmdb’ye abanmış abartmışız puanı 7 Puna bile fazla
1 yanıtı görüntüle
@CANERİN UÇURTMASI 10 ay önce
Film gayet dram içeren keyifli bir filmdir tavsiye ederim
@CANERİN UÇURTMASI 10 ay önce
Film gayet dram içeren keyifli bir filmdir tavsiye ederim
@bensu 1 sene önce
Uçurtmayı vuramadılar :’)
@Evil 1 sene önce
Başından sonuna kadar ağladığın bir film…
@tony_montana 1 sene önce
+Niye uçmuyor İnci ?
-Uçar bir gün
@Legolasvegandalf 1 sene önce
Filmden daha fazlası buna diyecek birşey yok . Hele filmin müziği o kadar tanıdık ve güzel ki anlatamam… Barış ve incinin bakışları ve ruh halleri bi daha hafizamdam silinmeyebilir .
@mrty 2 sene önce
Film harika. Bir dönemi yansıtıyor. Ama filmin yönetmeni kısa süre önce aramızdan ayrılan Tunç Başaran ileri yaşlarında yaşadığı ideolojik karmaşadan mı neden olsa bunun 12 eylül göndermesi olmadığını tırı vırı olduğunu söyledi. Keşke söylemeseydi. B... [Devamını gör..]
Film harika. Bir dönemi yansıtıyor. Ama filmin yönetmeni kısa süre önce aramızdan ayrılan Tunç Başaran ileri yaşlarında yaşadığı ideolojik karmaşadan mı neden olsa bunun 12 eylül göndermesi olmadığını tırı vırı olduğunu söyledi. Keşke söylemeseydi. Biz yine de makus yakın tarihimizden bir kesit olarak izleyebiliriz.

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  8.4/10
 
  100
  Türkiye