Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

Det sjunde inseglet (1957)

Yedinci Mühür

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

41 YORUM
@mirzaakinci 1 ay önce
Film kimlere hitap ediyor:Filmlerde alt metinleri iyi okuyabilen,felsefi ve derin mesajlar taşıyan filmlere ilgi duyanlar ve kitap okumayı seven insanlara hitap ediyor.
@hannjballctr12 2 ay önce
kusura bakmayın ama bu beğenilmeyecek film değil. ha tabi izlediği tek film harry potter olan, hayatın anlamı umrunda olmayan insanlar sevmez tabiki.
@rm0sier 4 ay önce
Neden beğenmeyenler linç yiyor anlamadım, ben şahsen felsefi filmlerin hastası biri olarak beğenmedim. Siz beğendiniz diye dünyanın en iyi filozofu olmuyorsunuz, biraz saygi duymayı öğrenin önce filozoflar sizi
@berkant Avcı 4 ay önce
hepimizin ... [Spoileri gör..]
hepimizin içinde birtakım sorgulamalar vardır. eğer yaşanmaya değer bir yaşamınız olmuşsa, yaşamınızın kıyısında en ufak bir şüphe ve tereddüt olmuştur tanrıya karşı. çünkü tereddüt etmeyenler aynen filmdeki kırbaçlanma sahnesi gibi, cezalarının sebebinin tanrıdan geldiğini savunurlar. fakat oralarda bir yerlerde bir şövalyemiz tanrıyı sorgular. inanmak istemiyordur ama bir türlü kaçamaz tanr fikrinden. inanmayı seçer ama bu defa da tanrı onunla konuşmaz ve hayal kırıklığına uğrar. işte uçurumun tam ortasında bir hayat sorgulamasıdır bu film. tanrı var mı yok mu diye aramaz, çünkü şövalye aslında hiçbir zaman o iki karı koca tiyatro oyuncusu gibi mutlu olamayacağını anlar. ne diyor erasmus? -cehalet mutluluktur- diyor. bilgin adam sofraya çöktüğünde ortalıktaki o kuru sessizlik ne kadar da iğrençtir, der. hayatın neşesi afyonu cehalettir, bakınız o iki tiyatro oyuncusuna. hiçbir şeyleri yok küçük karavan arabaları dışında. pek zeki de sayılmazlar. ama mutlular. peki ya şövalye? zeki, soğuk, sorguluyor. ama ölmekte olan o. henüz daha yaşarken ölenlerden, ölmekte olanlardan o. ve nihayetinde film bittiğinde ölümü kucaklayanların ölümle birlikte danslar eşliğinde gittiğini anlarız, ama geride kalanlar sadece hiçbir şeyden haberi olmayanlar.
1 yanıtı görüntüle
@Legolasvegandalf 8 ay önce
normalde h... [Spoileri gör..]
normalde her filmi kendime göre puanlarım ama bu film istisna olarak kalacak. filmden çıkardığım ana fikir ise , ölümün insanlara ne anlattığı oldu yani filmde bazı karakterler ölümü korkuyla bağdaştırırken bazıları ölümü bir ceza olarak görüyor, bir kısım ölümden kaçıyor, bir kısım hayatı bir ceza ve ölümü beklenen olarak görüyor. filmden anladığım en bariz şey ise ölümün bir gizeminin -sırrının olmaması.
anlamak için 5-10 kere daha izlemeliyim. çünkü yorumlarım havada kalır.
@nextpcy 10 ay önce
şu ana kadar izlediğim en iyi şaheser, özellikle ölüm ile kilise de yaptıkları sohbet beni çok etkiledi, baş yapıt, eşsiz ve harika bir film, verilen mesaj çok derin ve anlamlı
@kahve sigara 10 ay önce
Başyapıt. İzleyin, izlettirin.
@HaydarSensoy 12 ay önce
Filmde insanın bu dünyada yalnız ve çıkmazda olduğunu savunan bir fikir var. Kendi küçük dünyalarında aradıklarını bulamayan insanların "bu ne boş film, zaman kaybı" gibi yorumlarını görmek şaşırtıcı değil aslında. Tanrıya "neredesin" diye sorduğunda... [Devamını gör..]
Filmde insanın bu dünyada yalnız ve çıkmazda olduğunu savunan bir fikir var. Kendi küçük dünyalarında aradıklarını bulamayan insanların “bu ne boş film, zaman kaybı” gibi yorumlarını görmek şaşırtıcı değil aslında. Tanrıya “neredesin” diye sorduğunda “buradayım” cevabını alamayıp nihai sonucun ölüm olduğuna inanan insanın cehaleti ile geleneksel bir şekilde atadan almış olduğu ve “inanç” olarak nitelendirdiği at gözlüklerini çıkarmayan insanın cehaletini bir teraziye koysak dengede duracaktır. Bağnaz olursan ne aradığını bulabilirsin ne de bu hayatta mutlu olabilirsin. Doğruyu bulman için sana verilen aklı kullanırsan hem aradığın senden razı olur hem de yalnızlığın son bulur.
@Haydar Şensoy 12 ay önce
İnsanın dünya hayatında aradığını bulamayıp yalnız olduğunu savunan ve bunu izleyiciye aktarmaya çalışan bir fikir var ortada. İzleyici arkadaşlar da kendi küçük dünyalarında aradıklarını bu filmde bulamadıkları için böyle düşüncesiz yorumlar yapabil... [Devamını gör..]
İnsanın dünya hayatında aradığını bulamayıp yalnız olduğunu savunan ve bunu izleyiciye aktarmaya çalışan bir fikir var ortada. İzleyici arkadaşlar da kendi küçük dünyalarında aradıklarını bu filmde bulamadıkları için böyle düşüncesiz yorumlar yapabiliyorlar. Bence iki düşünce de aynı kapıya çıkıyor. Tanrıya “neredesin” diye sorup “buradayım” cevabı alamadığında ölümün nihai sonuç olduğunu düşünen insanların cehaleti ile “bu ne biçim film şimdi zaman kaybı” yorumunu yapan insanların cehaletini teraziye koysak dengede duracaktır. Aklı kıt olan insan ne aradığını bulabilir ne de atasından gelen at gözlüklerini çıkartabilir. Bağnazlıktan vazgeçip aklınızı kullanırsanız hem aradığınızı bulursunuz hem de aradığınız sizden razı olur ve bu şekilde o terazinin iki tarafında da yer almadan mutlu bir yaşam sürersiniz.
@Kcirbuk 12 ay önce
Çok güzel ya,moralim bozuk olduğunda ya da ağlamam gereken zamanda bir bu filmi bir de nietzsch ağladığındayı izliyorum. Tanrıya yakarış benim için bu film.

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  8.2/10
 
  96 DK
  İsveç