Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

Casablanca (1942)

Kazablanka

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

43 YORUM
@methqbe 8 ay önce
öneririm, iyi filmdir.
@semih özkan 9 ay önce
Filmleri teknik olarak eleştirebilecek değilim bu sebeple küstahlık etmek istemem. Ancak filmi zamanına göre, ilerleyişiyle, kamera açılarıyla tahminimin çok ötesinde ve etkileyici buldum.
@Mbr 10 ay önce
Bu dönemin daha güzel filmleri var..
@Darcy 11 ay önce
Siyah beyaz müthiş bir aşk hikayesi. Sinema tarihinin kült yapımlarından birisi. Kesinlikle kaçırmayın, film arşivinize güzellik katacak.
@ensfrk 1 sene önce
tadına doyulmayacak güzellikte
@Sadiee 1 sene önce
Çok güzeldi be.
“We will always have Paris”
@tete 1 sene önce
Film zaten efsane ona soz yok. Ama replikler filmin kendisinden bile guzel.
@hakan17k 1 sene önce
Filmi dönemin şartlarına göre düşünmek gerekir.Rick'in Isla'yla Casablanca'da kalacakken birden fikir değiştirip Isla'yı uçakla yollaması vatanseverliğin aşktan daha önemli olduğunu bize göstermeye çalışmıştır.Aynı şekilde Rick Binbaşıyı vurduğunda Y... [Devamını gör..]
Filmi dönemin şartlarına göre düşünmek gerekir.Rick’in Isla’yla Casablanca’da kalacakken birden fikir değiştirip Isla’yı uçakla yollaması vatanseverliğin aşktan daha önemli olduğunu bize göstermeye çalışmıştır.Aynı şekilde Rick Binbaşıyı vurduğunda Yüzbaşı Renault birden vatansever oluvermiş ve Rick’i korumuştur.Filmin böyle bitmesinin neden halkta müttfeik devletlerinin kazanacağına dair algı oluşturmaya çalışmışlar.İmdb puanına güvenip beklentiye girerseniz hayalkırıklığına uğrayabilirsiniz.
1 yanıtı görüntüle
@dreyman 2 sene önce
Asla eskimeyecek bir film

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  8.5/10
 
  102 DK
  ABD