Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

Australia (2008)

Avustralya

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

12 YORUM
@Wolveronin 7 ay önce
Kidman ve Jackman bayıldığım iki oyuncu olmalarına rağmen ve bu kadar yüksek bütçeli bir yapım olmasına rağmen filmi hiç beğenmedim. Hikaye oldukça güzel ama seyirciye işlemiyor. Yönetmen ve görüntü ekibi resmen vasat kalmış. Oyunculuklar bile filmi ... [Devamını gör..]
Kidman ve Jackman bayıldığım iki oyuncu olmalarına rağmen ve bu kadar yüksek bütçeli bir yapım olmasına rağmen filmi hiç beğenmedim. Hikaye oldukça güzel ama seyirciye işlemiyor. Yönetmen ve görüntü ekibi resmen vasat kalmış. Oyunculuklar bile filmi kurtarmaya yetmemiş bence. Filmin müzikalitesi de sınıfta kalmış ya da yetersiz denilebilir. Başarılı yapımların hepsinin müziklerine kulaklarınız aşinadır. Müzik duyguyu kuvvetlendirir. Bu konuda da film başarısızdı bence. Bol keseden oy versem 6/10 yeterli olur.
@mayday 8 ay önce
İzlediğim ... [Spoileri gör..]
İzlediğim yüksek bütçeli filmler arasında, sinema enstrümanlarının (bana göre) bu kadar yetersiz kaldığı az yapım hatırlıyorum. Dikkatimi çeken detaylardan bahsedeyim:

Sinema için boşuna “yönetmen sanatı” dememişler. Baz Luhrmann’ın hikayesi fena değil aslında, lakin senaryosu ve yönetimi vasat. Ha keza, görüntü yönetimi de.. Lütfen kamera tercihlerine, sahnelerin başlangıcına-bitişine, ışığa dikkat edin.

Luhrmann, hikayeyi anlatmak yerine başrolleri çekmeye, bu sayede Kidman ve Jackman’ın popülaritelerini satmaya çalışmış. Duyguyu vermek için de genellikle yakın planı (omuz ve baş) tercih etmiş. Ancak çekilenlerden memnun olmamış olacaklar ki, sahneler çoğu kez erken kesilmiş. Bu durum, kanımca oyuncuların performansını boşa düşürmüş ve duygunun akışını kesmiş (müzik de destekleyememiş). Nedeni, oyuncuya verilen mizansenin yetersizliği olabilir. Belki de başrollerin arasındaki uyumsuzluk.. Bir de tabi, yazılmış kötü karakter var. Ama anlamsızca, kaba kötü.. Lazım olduğunda hortlatılan bölüm sonu canavarı gibi..

Kostüm ve sanat ekibi elinden geleni yapmış. Çocuk performans (Brandon Walters) fena değildi. Makyaj (bilhassa Kidman’ın) sırıtmış. Sonra, kıtanın doğal güzelliklerinden pek faydalanılmamış. Geniş planların çoğu, post prodüksiyona bırakılmış ama inandırıcılıktan uzak kalmış. Hangi sahnenin teknoloji destekli olduğu belli oluyor. Bu bütçeye sahip filmin prodüksiyonu için de pek iyi bir şey söyleyemiyorum.

Kendi adıma bunları alt alta sıralayınca, 130 milyon doları bu filmin neresine harcamışlar, anlamadım. (başrollere gitmiş olmalı) 140 dakikayı doldurmaya çalışan, nerede ne olacağı belli, ucuz bir Türk dizisi izlemiş gibiyim. Beni rahatsız etti, keyif de alamadım. Belki bunlar sizi rahatsız etmez veya ben yanılıyor olabilirim. 5.8/10..
1 yanıtı görüntüle
@unboz 10 ay önce
Oscar almış bir film için elbetteki olumsuz bir yorum olmaz.Dünyanın bütçesiyle çekilmiş, akıcı,duygusal,sürükleyici vs. bütün olumlu özellikleri sayabilirim.Teşekkürler.
@uğur özdoğan 3 sene önce
Biraz uzun ama güzel bir film izlenmesi gerekir..
@adanick 5 sene önce
İki buçuk saat ancak bu kadar akıcı ve güzel geçebilirdi. Nicola Kidman ve Hugh Jackman o kadar muhteşem canlandırmışlar ki karakterleri etkisinden çıkamıyosunuz film bitincede. Mükemmeldi
@ibiha 5 sene önce
Çoookk güzel…
@gasell 5 sene önce
tavsiye ediyorum.izlenmeli
@nightmare23 6 sene önce
2008'de çekilmesine rağmen gayet başarılı bir şekilde 1900 öncesi bir tarihte çekilmişcesine tat veriyor. Tam bir Nicole Kidman klasiği. Romantik-Tarihi film severler için ideal bir film.
@bcde 6 sene önce
Tam bir sinema klasiği, mutlaka izleyin. Admin kaliteli filmler için teşekkürler…
@çelebi 6 sene önce
Güzel film. İzlenmesini tavsiye ederim.

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  6.6/10
 
  165 DK
  ABD