İndirme: Sevgili dostlar yeni adresimiz https://720pizle.net/ olmuştur. Adres çubuğuna ".net" yazdığınızdan emin olun.

12 Angry Men (1957)

12 Kızgın Adam

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

293 YORUM
Bu yorum yönetici tarafından 1 sırada sabitlendi. @Sehirler Yaniyor 6 ay önce
Tür/Tanım: Legal Dram, Gizem Anlatım/Çekim: Ana akım eski Holywood içinde özgün anlatım Benim Sevdikliğim: 5/5 Her biri toplumun belirli bir kesimini temsil eden on iki insan, vicdan, adalet ve ego mücadelesi veriyor. Harika bir konu, öykü ve yö... [Devamını gör..]
Tür/Tanım: Legal Dram, Gizem
Anlatım/Çekim: Ana akım eski Holywood içinde özgün anlatım
Benim Sevdikliğim: 5/5

Her biri toplumun belirli bir kesimini temsil eden on iki insan, vicdan, adalet ve ego mücadelesi veriyor. Harika bir konu, öykü ve yönetmenlik.

Kimler Sevebilir: Legal dram sevenler, tiyatro sevenler
Kimler Sevmeyebilir: Aksiyon yoksa yokumcular
2 yanıtı görüntüle
@hubele_1 4 hafta önce
oldukça güzel bazı ince ayrıntılar var dikkatli izlemenizi tavsiye ederim 9/10
@Skam 4 hafta önce
Okullarda okutulması gereken bir film
@Celina 4 hafta önce
İzlediğim en güzel filmlerden biri. Hemen izleyin 😊
@Xades 1 ay önce
İzlediğim en iyi gizem filmi. İzlenilmelidir, İZLETTİRİLMELİDİR. Helede hukuk okumak isteyen yada okuyan birisine KESİNLİKLE izlettirilmelidir.
@heyomer 1 ay önce
ABD’li Müslüman insan hakları savunucusu Malcolm X demiş ki; Bütün Uyuyanları Uyandırmaya Bir Tek Uyanık Yeter…
@hakan17k 2 ay önce
tek sahnede çekilmiş en sürükleyici ve en dolu film.amerikan adalet sistemini iğnelemesi,cinayet delillerinin bir cerrah niteliğinde incelenmesi,12 adamın karakterlerinin ve hayatta ki yaşanmışlıklarının davaya bakış açılarına nasıl etki ettiği il... [Devamını gör..]
tek sahnede çekilmiş en sürükleyici ve en dolu film.amerikan adalet sistemini iğnelemesi,cinayet delillerinin bir cerrah niteliğinde incelenmesi,12 adamın karakterlerinin ve hayatta ki yaşanmışlıklarının davaya bakış açılarına nasıl etki ettiği ile sistem eleştirisi yapmıştır ve bu eleştiri hâlâ geçerliliğini korumaktadır.10 üzerinden 9 verilir.
@Veysi 3 ay önce
Mükemmel Bir film
Tavsiye ederim
@Hakan_Cinar 4 ay önce
Film aslın... [Spoileri gör..]
Film aslında benim sevdiğim tarzın dışında, çünkü ana temasının dışında bir çok konuda yorumu seyirciye bırakıyor, yani felsefe yapmak isteyen kişilere daha çok hitap edebilir ( Stalker 1979 gibi ) ..

Aslında konu basit, ” makul şüphe ” ile yola çıkıldığı zaman, olaylara farklı pencerelerden bakabilir ve asıl gerçeği görebilirsin .. Filmin 1 odada geçmesi ve oyunculuk anlamında üst düzey olması filmi izlettiriyor.

Fakat şu ” sıcak olma ve terleme ” mevzusunu anlamadım, gereksiz bir detay olmuş .. Bir süre bekledim ki içlerinden biri katil ( ya da gerçek katili tanıyor ) ve çok terleyerek ya da terlemeyerek kendini ele verecek .. ama alakası yokmuş .. klasik sıcak hava, çalışmayan vantilatör ve her tarafı terli 12 erkek .. bir de oda ..

Bir de hepsinin ayrı bir işi var, profesyonel juri değiller ? eskiden böyle miymiş ? de dedim doğrusu .. ölecek insana karar veren insanlar bunlar mı ?

1957 yapımı film için tabii çok da negatif eleştiri yapmak doğru değil ancak filmin sonunda fotoğrafı yırtan kişinin hareketinin tam olarak açıklanması ( ya da orada bir ters köşe yapılması, ) muhteşem bir final olurdu .. ben anlamadım açıkçası olay ne ? .. oğluna kızmış da onun hıncını başka bir çocuktan almaya mı çalışıyor ? sanırım böyle ? .. dediğim gibi yorum seyirciye bırakılmış ki bu böyle senaryosu olan, buna gerek duyan bir film değil .. o sahnede ” pat ” diye muhteşem bir final gelebilirdi .. bütün işleyişe yazık olmuş ..

Film bence birçok insana ” izledim ” diyebilmek ve ne kadar kültürlü olduklarını ortamlarda anlatmak için bir malzeme .. çok abartmaya gerek yok bana kalırsa ..

2 yanıtı görüntüle
@Darkpassenger 4 ay önce
“O sizi duyamaz hiçbir zaman da duymayacak”

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  8.9/10
 
  96 DK
  ABD