Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

The Matrix 2 Reloaded (2003)

Matrix 2 Reloaded

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

Devam Filmleri (The Matrix 2 Reloaded)
Film Adı Yıl IMDB
The Matrix 1
Matrix
1999 8.7
The Matrix 2 Reloaded
Matrix
2003 7.2
The Matrix 3 Revolutions
Matrix
2003 6.8
141 YORUM
@Mustafa 3 gün önce
¶ ok gibi film insanı dinden eder izlemeyin
1 yanıtı görüntüle
@cemx 4 gün önce
normalde sadece matrix 1 izleyip devamını izlememe kararı almıştım, tahmin ediyordum 2 ve 3 ün daha iyi olmayacağını, madem matrix 4 geliyor üçlemeyi tamamlıyayım dedim. fena değildi ama ilk her zaman ayrıdır. 3. yü yarın geceye saklıyorum, sonra... [Devamını gör..]
normalde sadece matrix 1 izleyip devamını izlememe kararı almıştım, tahmin ediyordum 2 ve 3 ün daha iyi olmayacağını, madem matrix 4 geliyor üçlemeyi tamamlıyayım dedim. fena değildi ama ilk her zaman ayrıdır. 3. yü yarın geceye saklıyorum, sonra animatrix izleyeceğim, sonra 4. y bekleyeceğiz. Ajan smith ah benim çileli aykırı yazılım kardeşim çilen çilemizdir.
@mert xxx 6 gün önce
Dövüş sahneleri flash tv çekimi gibi hahaha. Şimdi gelip 'aMa oLaY mAtRiXtE gEçİyOr' diyecek olan düşük iq sahibi insanlar gelmeden cevap veriyorum ONU BEN DE BİLİYORUM hadi neo ve ajan diğerlerinden üstün onları eledik ama diğerleri için böyle re... [Devamını gör..]
Dövüş sahneleri flash tv çekimi gibi hahaha. Şimdi gelip ‘aMa oLaY mAtRiXtE gEçİyOr’ diyecek olan düşük iq sahibi insanlar gelmeden cevap veriyorum ONU BEN DE BİLİYORUM hadi neo ve ajan diğerlerinden üstün onları eledik ama diğerleri için böyle rezil dövüş sahnesi çekilmez.
Bu rezil dövüş sahnelerini beğenenler=recep ivedik izleyip gülenler. Filme puanım o yıla göre 10/6,5 2021 yılına göre değerlendirirsem 5 puandan fazla vermem.
4 yanıtı görüntüle
@a.y. 1 hafta önce
Mimar-Neo konuşmasını anlamayanlar için: Mimar dediğimiz kişi Matrix programını, kodlar yazarak oluşturmuş bir makine. Şu an içinde bulundukları Matrix programı ise 2. kez yaratılmış bir program. İlk Matrix programı, mimar tarafından mükemmel ve kus... [Devamını gör..]
Mimar-Neo konuşmasını anlamayanlar için:
Mimar dediğimiz kişi Matrix programını, kodlar yazarak oluşturmuş bir makine. Şu an içinde bulundukları Matrix programı ise 2. kez yaratılmış bir program. İlk Matrix programı, mimar tarafından mükemmel ve kusursuz bir şekilde yaratılmış lakin insan beyni bunu kabul etmediği için programa giren insanlar ölmüş. Ardından mimar insanın doğasına uygun, yüksek doğrulukta çalışan 2. Programı yaratıyor. Lakin bu program yüksek doğrulukta çalışsa bile bir nokta da bir anomali meydana geliyor, bir hatalı kod ortaya çıkıyor yani (seçilmiş kişi). Bu hatalı kod zamanla programda yeni hataların ortaya çıkmasına sebep oluyor (Ajan Smith’in çoğalması gibi) ve program çökmeye başlıyor, dolayısıyla programa bağlı olan insanlar ölmeye başlıyor. Bu da makinelerin enerji kaynaklarının yok edilmesi demek. Bunun engellenmesi için hatalı kodun tespit edilip, tekrar “Source” dediğimiz kaynak koda dönmesi lazım. Bunun için mimar, sezgisel bir program olan Kahin programını yaratıyor. Kahin programının görevi insan direnişçilerini yönlendirerek, onların hatalı kod dediğimiz seçilmiş kişiyi bulmalarını sağlamak ve seçilmiş kişinin mimar ile tanışması için kaynak koda yönlendirmek. Burada mimar seçilmiş kişiye 2 seçenek sunuyor.

1- Kaynak koda geri dönecek, Zion şehri yok edilecek ama 16’sı kadın 7’si erkek toplam 23 kişi ile insanlık tekrardan kurulacak.

2- Matrix’e geri dönecek, makineler Zion şehrini yok edecek, programdaki hatalar giderek artacak ve bunu takiben programın çökmesine bağlı olarak programa bağlı olan insanlar ölecek, sonuç olarak tüm insanlık ölecek.

Yaklaşık son 200 yıl içerisinde Matrix programında 5 kez hatalı kod ortaya çıkmış, direnişçi insanlar tarafından bulunup, kahin tarafından yönlendirilmişler ve bu seçimde ilk seçeneği seçmişler. Böylece insanlık varlığını sürdürmüş. Burada sorabilirsiniz, neden makineler 23 kişiyi serbest bırakıyor, insanlığı neden tamamen esir etmiyorlar, neden her iki seçenekte de Zion yok ediliyor gibi. Öncelikle seçilmiş kişiyi, programlar tespit edemiyorlar, bunun için insan direnişçilere ihtiyaçları var, bu yüzden insanlığa mahkumlar ve bundan dolayı insanları serbest bırakıp tekrar insanlığı kurmaları için izin veriyorlar lakin kontrolü elden bırakmayıp, onların güçlenmelerine izin vermemek için hatalı kod bulunduğu zaman direnişçi insanların kurmuş oldukları şehri yok ediyorlar ve tekrar baştan başlıyorlar, 23 insan ile insanlığın tekrar gelişmesine izin veriyorlar. Kısacası tüm insanlık tamamen makinelerin kontrolünde; esir olanlar enerji ihtiyacı gibi tarlalarda kullanılıyor, özgür iradeye sahip direnişçi insanlar ise belli bir amaç için yaşatılan koyunlar gibiler, zamanı gelince öldürülüyorlar ama bunun farkında değiller. 6. Seçilmiş kişi olan Neo ise diğer 5 seçilmişten farklı olarak farklı bir duyguya (Aşk) sahip olduğu için diğerlerinden farklı bir seçeneği yani 2. Seçeneği seçiyor ve Matrix’e dönüyor. Olayların devamı 3. film de gerçekleşiyor.
2 yanıtı görüntüle
@smyoz 2 ay önce
ilk filmin muazzamlığından sonra bu filmi pek beğenemedim açıkçası
2 yanıtı görüntüle
@Zaynwilliym 4 ay önce
Bazıları çok kötü olmuş diyor çok aşk var lan max 5 dk var 5 dk öbüştüler toplasan bütün sahneleri
@Pop_Cat000 5 ay önce
Çok güzel bir romantik filmdi ama arasına yanlışlıkla aksiyon katmışlar böyle bişe olabilirmi ya
1 yanıtı görüntüle
@sematunc 5 ay önce
1 çok güzeldi bakalım 2 si nasıl
1 yanıtı görüntüle
@Tufan 5 ay önce
John wick izleyip Keanu Reeves in filmlerine baktım matrixte oynamış hemen bunada başladım sarıyo izleyin john wick izlemediyseniz kesinlikle izleyin matrixide izleyin şuan mükemmel.
@yunus 5 ay önce
efsane filim grafikleri o zaman değil bu zaman gibi

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Aksiyon
  7.2/10
 
  138 DK
  ABD