Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

The Apartment (1960)

Garsoniyer

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

24 YORUM
@Onur 7 ay önce
Severek izledim, akıcı bir şekilde ilerliyor
@mustafauğur yalçın 7 ay önce
bayan kubillik çok güzel bir kadınmış yani Shirley MacLean Beaty kitaplarıda var ayrıca okunmaya deger tabiki türkiyede yayınlansdımı bilmiyorum
@husshin- 9 ay önce
Güzel bir dönem filmiydi sekansları yaşatan bir denilebilirdi başarılı
1 yanıtı görüntüle
@silopya 9 ay önce
Eğlencelik... [Spoileri gör..]
Eğlencelik bir holivıt filmi. Zamanına göre çok güzel iş çıkarmışlar, oyunculuk dersi verilmiş. Romantik komedinin ilk ve en babalarından sayılıyor, taklitlerini bizde de çekmişler. Ekşi sözlükte, sinema sitelerinde, ve burda birçok olumlu yorum almış.
Ben ne gördüm? Savaş sonrası dejenere bir fortis üretim modelinde sıkışmış, ahlakı sadece yaşlıların ve fakirlerin önemsediği bir amerikan toplumu. 1960 larda bize taaa 30 yıl sonra gelecek uzaktan kumanda, kağıt mendil, traş köpüğü, otomatik daktilo, bilgisayar… propagndası yapılan klasik marşal amerikan propagandası gördüm.
Sınıf atlamak için göçmen asansörcü kızın patronla yattığını, çalışanın müdürlerine evini garsoniyer diye kullandırmasını, güzel kızların illa aptal olması, ahlaklı erkeklerin bile gururu nun koftiden olduğunu, en yakın arkadaşının karısına aşık olup kendini öldürmeyi düşünecek kadar mal olduğunu gördüm. Noel, şükran günü eksik kalmasın.
Eskiden almancılar yılbaşı kartı atardı. 2 çeşit kart vardı, yeşil, gelişmiş şehirleri gösteren kartlar. Birde Gazete okuyan kıravatlı şık baba, hertürlü aletin olduğu mutfakta yemek yapan seksi zayıf anne, kurmalı yada pilli oyuncakla oynayan büyük abi küçük kız iki çocuk. seklam buydu. Gerçek tuvalet temizleyen, berberlik yapan, fabrikada it gibi çalışan almancılar. Onlarda seklamı anlattılar bize çoğunlukla, biz gerçeği kemal sunalla, otonüsle öğrendik.
Çok daha önceleri gazap üzümleri, yurttaş keyn, çarli çaplin filimleri gibi başyapıtlar çıkaran amerikan sineması artık sırf böyük amerika propgandası yapar olmuş.
O yüzden ben sevmedim.
2 yanıtı görüntüle
@ensfrk 1 sene önce
siyah beyaz filmlerin başka bir tadı var, senaryo güzel, baştan sona güzel akan bir film, izleyin
@Ahmettrkmn 1 sene önce
İzlerken sıkılmıyorsunuz 8/10
@kenan 1 sene önce
harika bir film 1960 göre çok daha iyi
@merakligenc 1 sene önce
güzel bi film ama renki daha iyi olurdu
@veysican 2 sene önce
kimse öyle sevemez bu kadar avanaklık ancak filmlerde olur 🙂
@metin.k 2 sene önce
tam bir başyapıt, kısa saçlı kadınlara hayranlığımın kaynağı.

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Dram
  8.3/10
 
  125 DK
  ABD