İndirme: Sevgili dostlar yeni adresimiz https://720pizle.net/ olmuştur. Adres çubuğuna ".net" yazdığınızdan emin olun.

Super Me (2019)

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

26 YORUM
@avatar12 1 ay önce
Filmde güz... [Spoileri gör..]
Filmde güzel ve etkileyici bir kalibre var, izlemeden önceki düşünce ve tahminlerimi alt üst etti.. Filmi ana sayfada gördüğümde alenen bir yorum yaptım ve Çin filmi diyerek es geçtim..
@ApesTogetherStrong nickli değerli arkadaşımın aleni yaptığım yorumuma takılması ile filmi izlemeye karar verdim, kendisine bu güzel filmi arşivime kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum..

Yorumum 35 satırı doldurur mu? bakalım 🙂..

Öncelikle şunları söylemek istiyorum, bu satırlara yazacaklarımı film Oscar’lık olduğu için değil filmi izleyip fikir alışverişinde bulunarak düşüncelerini geliştirmek isteyen (ben dahil) arkadaşlarım için yazıyorum.. Siz değerli arkadaşlarımın düşünceleri farklı olabilir saygı duyarım bunlar da benim düşüncelerim saygı duyulmasını beklerim, düşündüklerim yanlış olsa da..

Rüya nedir?.

Bir çok aşaması olan uykunun son fazda ulaştığı, bilinçaltımızın yardımı ile vücudumuzun ve beynimizin onarımına katkıda bulunan; çoğumuzun gördüğü, sıkan, terleten, kötüsü olan, kabus olan, iyisi olan, rahatlatan üzen ve mutlu eden, hayra veya kötüye yorulan hepimizin bildiği, güzelini görmek istediği ve yaşadığımız günün her anının bilinçaltına depolanan beyin aktivitelerinin rahat durmayarak ruhumuzu başka ruhlar ile buluşturmak için ölümün küçük kardeşi olan uyku aracılığı ile çağrı yaptığı, astral seyahat yolculuğu için yapılan rezervasyondur..

Rüyada iken uykusunda gezenlerin (bu bir rahatsızlık durumudur) davranışına düşmemek için bedenimizin sigorta sistemleri vardır, buna Rem felci denir.. Rem felci, rüyasında uçtuğunu gören bir kimsenin rüyasını sonlandırıp normale dönüş sırasında zarar görmemek için maruz kaldığı güvenlik sistemidir..

Bu bilgiler ışığında filmimizin analizine başlayabiliriz..

Kahramanımızın gerçek hayatta yaşadığı imkansızlığın, bilinçaltını tahrik ederek rüyalarında dışa vurum sergilemesi ve kendisine zarar verecek düşünceye gelmesi onu bir nevi arayışa itiyor.. İlk başlarda dertlerinden kurtulamaması ve çevresinin duyarsız menfaatçi açgözlü olmasına rağmen, yardım aldığı bilge kişilik sayesinde belli bir seviyeye ulaşıyor.. Zamanla kendisini ‘Rüya Gibi’ addederek değer verdiği başka kimselerin dileğini gerçekleştirip onların ‘Rüya’sı oluyor.. Sonrasında ise rüyasında kendisine musallat olan lanete dönüşüyor.. Film kısaca bu şekilde..

Yönetmenimiz ise karakteri kurgularken hem yokluk hem de varlık zamanında sömürülen bir karakter düşünmüş, karakterin de rolüne tam oturması ile;
kahramanımızın yaşadığı olaylar ve izleyici arasında kişisel bir bağ kurarak hedeflediği amaca ulaşmayı başarmış..

Neden başarmış?. Onu da şöyle cevaplayabiliriz..

Film bittikten sonra; bir duraksama, düşünme, hayret ve hayranlık vadediyor (sonu belirgin olmasa da benim anladığım, ”Sonrasında ise rüyasında kendisine musallat olan lanete dönüşüyor”) ama bunun önemi yok bunu düşünmüyoruz düşündüğümüz anladığımız nokta filmin içeriği olan imkansız seviye ve onun üzerinde seyreden sevdikleri için her şeyden vazgeçme isteği, film bunu sorgulatıyor çünkü karakter bizden biri.. Filmde aşk var romantik değil, hareket var aksiyon değil, tebessüm var komedi değil, ardı ardına izleyeceğim yüz film olsa bu filmi kesinlikle her ayrıntısına kadar hatırlarım..

Böyle bir senaryonun güzelliğini tartışabiliriz ancak özgünlüğünü tartışamayız.. Çünkü benzerlerine fark atıyor.. Bu açıdan Çin Sinemasının geldiği noktayı ümit verici olarak görüyorum.. Bundan dolayı da yönetmen ve senaristimize kocaman bir alkış gönderiyorum..

Hiç bir filmde dikkate almadığım sinematografi bu yapımda dikkatimi çekti kahramanımızın rüya gördüğü esnadaki sinematografi tasarımı ve uygulanan tekniklerin biraz daha rüyaya uygun olmasını beklerdim, bu çekimler gerçeklikten ayrılmamış olmasına rağmen yine de filmin değerinden bir şeyler kaybettirmiyor..

Filmi izlemeden önce yorumumu okuyan arkadaşım varsa, hararetle tavsiye ederim..

İzlediğim filmler içerisinde siz değerli arkadaşlarıma rüya ile ilgili beğenebileceğinizi düşündüğüm ve izlemediğinizi umarak aşağıda listelediğim sitemizde bulunan harikulade filmleri de tavsiye ediyorum..

Avatar..
Life of Pi..
Inception..
The Matrix 1,2,3..
Insidious 1,2,3,4..
The Butterfly Effect 1,2,3..
A Nightmare on Elm Street 1,2,3,4,5,6,7,8,9…

Rüyalarımızın tüm ihtişamına rağmen bizlere veremediği güzelliklere sitemizde bir tıkla ulaşmamızı sağlayan admin’imiz sayın Daniel Plainview’e, harikulade film için teşekkür eder saygı ve sevgi ile selamlarım.. Emeklerinize sağlık üstadım…

11 yanıtı görüntüle
@samimyilmaz 1 ay önce
Arkadaşlar dublaj çıktığında yorum yapında izleyelim bildirim açık ☺️ thanks
@muhammedkaragol 1 ay önce
Sonu çok heyecan verici ☺️😎
@resat999 1 ay önce
sonunu pek anlamadım.havada kaldı gibi.
orta dereceli bilim kurgu filmi.o kadar paraya sahipsen bir tapanca al demi ama
1 yanıtı görüntüle
@gny comedy 1 ay önce
Filmi izlerken aklıma ”jumper” filmini getirdi ama yöntemler farklıydı, tam film güzel derken filmin sonuna doğru senarist mesaj vermek için filmi arap saçına döndürmüş.
1 yanıtı görüntüle
@Orhan Kaya 1 ay önce
Manyak güzel, Gözümü bir dakika ayıramadım filmden.
@avatar12 1 ay önce
Konuyu okuyunca şok geçirdim…
6 yanıtı görüntüle

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Dram
  5.2/10
 
  102
  Çin