Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

Seaspiracy (2021)

Seaspiracy: Denizlerdeki Komplo

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

11 YORUM
@nick ne yav 3 ay önce
Üzüldüm, utandım; buna rağmen hayvani ürünler tüketecek olmamı bilmem ikiyüzlü hissettiriyor. Off nasıl bir çağa denk geldim!
@Yasemin 4 ay önce
Neden insanlar dünyayı yok etmek uğruna bu katliamları yapıyor sorusuna bir cevap bulamıyorum.Hayvanlara bunu yapan iğrenç neslimden nefret ediyorum.Bu belgesel çok daha bilinçli olmamı sağladı.Bu yolda o güzel hayvanlar için bende savaşmak isterim.... [Devamını gör..]
Neden insanlar dünyayı yok etmek uğruna bu katliamları yapıyor sorusuna bir cevap bulamıyorum.Hayvanlara bunu yapan iğrenç neslimden nefret ediyorum.Bu belgesel çok daha bilinçli olmamı sağladı.Bu yolda o güzel hayvanlar için bende savaşmak isterim.
@necmeddin46 6 ay önce
Arkadaşlar sizlere belgesel hakkında bazı bilgiler vereceğim : 1 - Elbette Dünya'da balıklar ve deniz canlılarının soyu yok ediliyor. Bu belgeselde sorun olarak insanların balıkları avlamasının denizlere aşırı zarar vereceği anlatılmış. Elbette aşı... [Devamını gör..]
Arkadaşlar sizlere belgesel hakkında bazı bilgiler vereceğim :
1 – Elbette Dünya’da balıklar ve deniz canlılarının soyu yok ediliyor. Bu belgeselde sorun olarak insanların balıkları avlamasının denizlere aşırı zarar vereceği anlatılmış. Elbette aşırı avcılık birçok deniz canlısının neslinin tükenmesine neden oluyor. Ben belgeselde denize dökülen deterjanlara, bulaşık makinesi sularına, çamaşır makinesi sularına, atık yağlara, devasa gemilerin denizlere döktüğü atıklara daha çok değinilmiş olmasını beklerdim. Sorunu % 80 üretim ve avcılıkta aradıkları için eleştirel bir bakış açısıyla yorum yapacağım.
2 – Balıkçılık insanlık tarihi kadar eski olup, sadece balıkçılıkla geçinen uygarlıkların izlerini görmekteyiz. Denize, göle veya nehire kıyısı olup ta avcılık yapılmayan bir yer tarihte yoktur. Çünkü insanların yemek ihtiyaçlarının karşılanması ve geçimlerini sağlaması bu yolla mümkün olmuştur. Şu anda sadece Türkiyede balıkçılık sektöründen 45.000 kişi geçimini sağlıyor.
3 – Herhangi bir ticari kolda tamamen arz-talep ilişkisi vardır. İnsanlar balık yemek istedikçe balık sektörü olmaya devam edecektir. Bu tamamen iktisadi bir durumdur ve her konuda böyledir.
4 – Bildiğiniz gibi balıkta nice enzimler, vitaminler ve yağlar var. Balığın vücuda yararlarıyla ilgili yüzbinlerce makale sunabilirim. Özellikle bunun yanında balığın sırt bölgesindeki siyah etin kanser hücrelerini küçülttüğüyle ilgili binlerce makale vardır.
5 – Belgeselin sonunda ”balık yemeyin, denizdeki bitkileri yiyin.” diye bir algı ortaya çıkıyor. Pardon ama balıklarda kanserojen olan atıklar birikiyor da bitkiler de birikmiyor mu ? Özellikle tüm atıkların ve karbonların deniz dibine çöktüğü düşünüldüğünde bu durum çok saçmadır, zaten araştıran olayın gerçek yüzünü bilir.
6 – Belgesel Netflix ile ilgili olduğu için mutlaka vejeteryanlığa değineceğini anladım. Özellikle küresel-kapital gücün diğer belgesellerine de bakarsanız inekler karbondioksit yayarak çevreyi kirletiyormuş (!) , tabi tabi Bill Gates gibileri 40 milyon dekar araziyi boşuna almadı değil mi ? İnsanları etlerden tamamen keserek, yapay et ve bitkilerle beslenen bir insanlık istiyorlar ki kendileri para kazansın. Zaten bitkiler canlı değil (!)
7 – Olaya dini açıdan bakarsak ben bir müslümanım ve Kur’an da birçok yerde balık ismi geçmektedir. Allah tüm faydalı ve temiz ürünleri helal kılmıştır. Dolayısıyla inek ya da balık yemek helaldir. Haa elbette balıkları vahşice katleden şirketlerden balık almıyorum. Gidiyorum gölün kenarına 1-2 sazan tutuyorum, Güneş’in batışını seyrederken güzelce yiyorum…
NOT : Farklı bakış açıları kullanarak bu yazıyı yazdım. Yıkıcı olmayan ve yapıcı olan her eleştiriye açığım.
3 yanıtı görüntüle
@mami 6 ay önce
zaten balık yemiyordum demekki fıtratımda varmış.Şimdi çok mutlu oldun.
@ji-cndmr 6 ay önce
tek sorun adının Conspira’sea’ yerine Seaspiracy olması :/
@Quasimoido 7 ay önce
Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, ekolojik sistemin vahşi kapitalist düzen yüzünden nasıl yok olduğunu gerçek çekimlerle anlatan müthiş bir belgesel. İnsanlık dünyanın başına gelmiş en kötü felakettir. Mutlaka izleyin
@shito 7 ay önce
Balık yemeyi bıraktıran belgesel. tek başımıza bir fark yaratamayız ama en azından bu kirli düzene katkımız olmasın.
@artizz 7 ay önce
çok yararlı belgesel.ali kardeşimiz iyi iş çıkarmış

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Belgesel
  8.4/10
 
  89
  ABD