Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

Dreamland (2019)

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

7 YORUM
@Loremİpsum 3 hafta önce
Dramatik ö... [Spoileri gör..]
Dramatik örgüdeki ve anlatımdaki bir dizi hata yüzünden film “güm”e gitmiş maalesef..Filmin ağır topu Margot Robbie 10 numara iş çıkarmış diğer oyuncuların performansları da gayet güzel..Senaryo ve hikâyeden kaynaklanan aksaklıklar giderilmiş olsa averaj üstü 4/4’lük bir filmle karşı karşıya olacakmışız..Anladığım kadarıyla Margot Robbie filmin prodüksiyonunda “Executive Producer” olarak yer almış..Bu ünvanın ülkemizde ki anlamından farklı olarak bu noktada filme para yatırmış kişilerden olduğunu varsayıyorum kendisinin..Dolayısı ile bu yönden projede ellerinde Margot Robbie gibi “performans canavarı” bir aktris hem de “prodüktör” olarak var olunca ekibin senaryo’daki sorunları göremeyecek kadar “başarı sarhoşluğu” içinde olduklarını kabul ediyor ve izleyici olarak bu durumu empati kurup mâzur görüyorum..Öte yandan filmin hikâyesi ve ana karakteri taşıdıkları benzerlikler sebebi ile “Great Depression” yıllarında Banka soygunları ve işledikleri cinayetler ile kanun güçleri tarafından yoğun takip sonucu genç yaşta ölü olarak ele geçirilen kötü şöhretli ABD’li kadın haydut ve katil Bonnie Parker’ı akıllara getiriyor..Fragmanı izlediğimde bende öyle bir izlenim uyandırmıştı.. Allison Wells karakterinin Bonnie Parker’ın kopyalaması olduğu muhakkak..Ben filmi iki yıl gecikmeli izlemekle birlikte gerçek bir hikâyeye dayanıp dayanmadığını bilmiyorum bakmadım da fakat bu benzerlikler yadsınamayacak biçimde ortada..Kostüm, dekor, mekân, ışık ve benzeri tüm noktalardan gayet başarılı bir yapım olan film maalesef drama örgüsü ve olayların gelişimi bakımından çuvallamış ve sınıfta kalıyor..Nihâyetinde gelinen yegâne nokta 35’ine merdiven dayamış orta yaşta bir kadın ile 19-20 yaşlarında bir delikanlının hikâyesi olarak havada kalmış..Durup dururken ortaya çıkan ikili arasında ki aşk ve cinsellik de aynı derecede hikâyeden kopuk..Özellikle Margot Robbie’nin sevişme sahnelerini izlerken sadece oyuncu oğlan ve o sırada orada çekim yapan ekip ne şanslıymış (!) diye düşünüyor insan filmden kopmuş biçimde..Öte taraftan ben filmi izlemenizi tavsiye ederim..Margot Robbie’nin performansı, filmde ki ufaklığın performansı, ve diğer bazı detaylar izlenmeye değer ancak yüksek beklentiler içinde olmamanızı şimdiden belirteyim..İyi seyirler..
@Doğuş 10 ay önce
Aslında psikolojik açıdan bakıldığında mükemmel bir film bence
@sinefili 10 ay önce
Yorumları önemseyen izleyici; sana sesleniyorum: İzlesen de olur, izlemesen de; küçük kızın abisine olan bağlılığının yüreğinde bırakacağı sızıya hazırım dersen yani o küçücük ana ortak olacağım dersen izle, yoksa boşver gitsin, bir şey kaybetmeyecek... [Devamını gör..]
Yorumları önemseyen izleyici; sana sesleniyorum: İzlesen de olur, izlemesen de; küçük kızın abisine olan bağlılığının yüreğinde bırakacağı sızıya hazırım dersen yani o küçücük ana ortak olacağım dersen izle, yoksa boşver gitsin, bir şey kaybetmeyeceksin.
@Jade 1 sene önce
Nevermind the subtitles, what is this movie? This is “Dreamland?”
@ahval 1 sene önce
bahsedilen film ile yüklediğiniz bu filmin hiçbir alakası yok
@realdead 1 sene önce
FİLM YANLIŞ KRAL GÜNCELLEYELİM PLS
@Sonyastikbukucu 1 sene önce
Yahu margot robbie nin oynadığı film değil bu hayallerim yıkıldı

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Dram
  5.7/10
 
  98
  ABD