Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

Dauntless: The Battle of Midway (2019)

Korkusuzlar: Midway Savaşı

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

7 YORUM
@kritikci 5 ay önce
konu ve anlam açısından değerli olabilir fakat sanki çok fazla eğlence katmaya çalışmışlar. Şu efektleri halen gerçek anlamda yapamadılar, arkadaş çok belli oluyor yapmayın, daha kaliteli çalışın artık. izlenebilir film.
@avatar12 5 ay önce
Uzaydan Dü... [Spoileri gör..]
Uzaydan Dünyanın ”bir” yüzüne bakarsanız sadece su görürsünüz bu suyla kaplı alan Pasifik Okyanusu’dur.. Japonya ile Amerika arasında kalan Dünyanın bu yüzünde nokta kadar görünen, volkanlardan çıkan lavlardan ve mercanlardan oluşmuş adacıklar mevcuttur.. Bunlardan birisi de ”Midway” adasıdır.. Bu mercan adasının Dünyada sahipsiz toprak ve alan bırakmayan insanoğlunun açgözlülüğüne bir sembol olması onu filmlere konu yapmıştır..

Bu filmde anlatılanlar Pearl Harbor baskınının altı ay sonrasından başlıyor.. Üst paragraftaki cümleleri yazmamın sebebi çapı on üç bin kilometre olan suyla kaplı bir alanı kontrol etmenin zorluğuna değinmekti.. Film bir yerde bunu anlatmaya çalışmış.. Yaklaşık seksen yıl öncesinin teknolojilerinin böyle bir savaşta ne kadar başarılı olabileceğini gözler önüne seren filmin en açık anlatmaya çalıştığı konu istihbarat çalışmalarının ne kadar önemli olduğudur.. Jeostratejisi ile bu yönde daha başarılı olan ABD. o zaman kazandığı bu savaşla bir adım öne geçmiştir..

Film için düşüncelerim..

Filmde buz gibi gerçeklerin üzerine, kurgusal hikayeler sıralanmış ve bu da filmin değerini biraz düşürmüş…

Bu yapım; film izlemek için sinemaya gittiğinizde size yerinizi gösteren görevliye benziyor.. Bu yapımın amacı bu size bir noktayı işaret ediyor gerisi size kalmış.. Bu yapımda filmlerde görmeye alıştığımız vahşi Japonlar yok, hatta hiç Japon yok batan gemi yok sadece dumanı tüten görüntüler var..
Film kötü değil yapılış amacı farklı sanki sunucusuz belgesel gibi etliye sütlüye dokunmadan bir süreç geliştiriyor yine de değinmedikleri epey nokta var.. Savaşın başlangıcı, sonucu, detayları, kim ne yapmış, neden yapmış anlatılmamış.. Anlatılanlar yeterli değil derin bilgiler yok sadece Japonların batırılan gemi sayısı net olarak açıklanmış ama nedenleri tam olarak sıralanmamış.. Bildiğim kadarı ile Japon donanmasının radar sistemi olmaması, onların böyle bir hezimet yaşamasında en büyük faktördü..

”Midway Savaşı” ile ilgili net bilgileri olan izleyicilerin filmi beğeneceğini düşünüyorum..

Aslında Japonya ABD.nin çırağıydı Japonya’ya silah teknolojisini ABD. verdi, aynen Rus’lara nükleer teknolojisini verdikleri gibi, sonucunda öz kaynakları kendisine yetmeyen Japon’lar Asya kıtasında yayılmacı politikalarına set çekecek tek ülke olan ABD.yi yenmek için değil de bir bacağını sakatlamak için yola çıkmıştır..

_Bir güreş ustası eğitmek için yanına çırak alır.. Bildiği yüz adet oyun tekniğinden doksan dokuz tanesini çırağına öğretir..
Kendisine güveni gelen çırak..
_Usta ben seni yenerim.. diyerek meydan okur..
Usta çırağına öğretmediği oyun ile müsabakayı kazanır..
Çırak..
_Ama usta sen bu oyunu bana öğretmemiştin.. deyince
Ustası şöyle der..
_Her bildiğimi öğretsem ustalığımın ne değeri kalır..

Yoğun emekleri ile güzel filmi bize ulaştıran saygı değer üstadımıza ve değerli ekibine sonsuz teşekkürlerimle, emeklerinize sağlık…
2 yanıtı görüntüle
@serhat 5 ay önce
bu kadar kötü bi filim olmaz imd ya bakmadan açtım izledim izlemez olay dım :))
2 yanıtı görüntüle

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
1080P Aksiyon
  3.3/10
 
  98
  Amerika