Yeni Adres: Sevgili dostlar Dizilla yeni adresi https://dizilla.me/ olmuştur. Adres çubuğuna ".me" yazdığınızdan emin olun.

Amadeus (1984)

Amadeus

Sorun Bildir
Sinema Modunu Açın

Karşılaştığınzı hata hakkında kısa bir yorum belirtmeniz gerekiyor.

35 YORUM
@Levent Alioğu 1 ay önce
İlk tam ne zaman izlediğimi açıkçası hatırlamıyorum.,ve nasıl bir his bıraktığını de hatırlamıyorum.35 yıl geçmiş..ve biraz küçüktüm.Ve memleketeydim..Yani eski Yugoslavya. Yıllar sonra… filmi ve özellikle aktörlüğü anlamaya başladıktan sonra..tabi... [Devamını gör..]
İlk tam ne zaman izlediğimi açıkçası hatırlamıyorum.,ve nasıl bir his bıraktığını de hatırlamıyorum.35 yıl geçmiş..ve biraz küçüktüm.Ve memleketeydim..Yani eski Yugoslavya.
Yıllar sonra… filmi ve özellikle aktörlüğü anlamaya başladıktan sonra..tabii bu filmi çok daha dikkatle izledim.DVD de aldım.
Hayatımda çok film izledim
Çok sevdiğim aktörler var.Çok iyi filmler var
Çoook iyi aktörler var.Onları burda saymayim
Ben en çok etkileyen..bu filmin nasıl çekildiğini ve özellikle başrol oyuncuları Miloš Forman nasıl seçtığını..çünkü bu filmden önce nerdeyse hiç duymadığım oyuncular seçilmiş.
Bu oyuncuların seçimi tam bir USTA İŞİ.
F.Murray Abraham..Antonio Salieri rölünde tek kelimeyle MUHTEŞEM ÖTESİ.Seçilmesi de TAM BİR TESADÜF
AMA NE TESADÜF.
Adam Muhteşem bir oyuncu..ve bu rolü oynamasaydi..haberiimiz olmayacaktı.
Haytımda İZLEDİĞİM EN İYİ PERFORMASI GÖSTERDİ.HELAL OLSUN.Bundan daha iyi bir oyunculuk görmedim.Tabii şahsi düşücem.
Film ise..benim için..TÜM ZAMANLARIN EN İYİ FİLMİ.
Miloš Forman..böyle bir film çektiğin için..sonzuz minetarım.
Seni çok özleyeceğiz.
@avengersassemble. 4 ay önce
İzlediğim en iyi filmlerden biri, özellikle bu sıralar klasik müziğe ilgi sardığım için daha da çekiciydi fakat süresinin çok uzun olduğunu düşünüyordum. Çok yanılmışım su gibi akıp gitti ve kesinlikle tekrar izleyeceğim bir film olarak aklıma kazınd... [Devamını gör..]
İzlediğim en iyi filmlerden biri, özellikle bu sıralar klasik müziğe ilgi sardığım için daha da çekiciydi fakat süresinin çok uzun olduğunu düşünüyordum. Çok yanılmışım su gibi akıp gitti ve kesinlikle tekrar izleyeceğim bir film olarak aklıma kazındı. Erinen varsa erinmeyin efendim, izleyin.
@pixies 6 ay önce
10 numara 5 yıldız
@Kama 8 ay önce
Tek kelimeyle efsane….
@Savaş 9 ay önce
Bende bi y... [Spoileri gör..]
Bende bi yorum yapim dedim filmi yeni izledim ve tek icimde kalan sonu oldu onu belirtmek istedim keşke sonunda yazdiklari töreni de dinleyebilseydik o üzdü gerisi zaten efsaneydi .
@bilalllll 11 ay önce
mozartı da... [Spoileri gör..]
mozartı daha önce dinlemiştim hem de defalarca. mozart ve salierinin rekabetinden daha önce haberim olmamıştı bu filmle anlamış oldum.ancak salieri tanrıyla da rekabete girdiği bölümlerde şunları düşündüm: artık buna tanrının işi mi dersiniz ya da başka bişi mi dersiniz bilemiyorum her neyse yine de yıllar sonra tekrar tanrının galip geldiğini görüyoruz çünkü mozart hala dünyanın en tanına bestecilerinden biri olarak hala akıllarda
1 yanıtı görüntüle
@Abdürrezzak 12 ay önce
Osmanlıdaki haremi kerhaneye benzeten konuşma kaçıncı dakikada geçiyor?
2 yanıtı görüntüle
@empty 1 sene önce
bu film sıradan bir film değil, bitince de bitmiyor, sanata dönüşüyor
@Bay Si 1 sene önce
Film çok güzeldi bu filmi izledikten sonra gidip Wagner’in Tanrıların Valhalla’ya Girişi dinlemeye gidersiniz yada sadece İsa, Musa Sen Bizi Kutsa’yı dinlemeye.
@grawies 1 sene önce
Bu filmi ölmeden izleyin bak. Ciddiyim sırf o müzikler için bile tekrar izleyeceğim sanırım :) Senaryosunun akıcılığı ve anlatımı olması gereken seviyenin fazlaca üstünde olduğu için 3 saatiniz 1 saate sihirli bi şekilde dönüşüveriyor..... [Devamını gör..]
Bu filmi ölmeden izleyin bak. Ciddiyim sırf o müzikler için bile tekrar izleyeceğim sanırım 🙂 Senaryosunun akıcılığı ve anlatımı olması gereken seviyenin fazlaca üstünde olduğu için 3 saatiniz 1 saate sihirli bi şekilde dönüşüveriyor..

Lütfen yorum yaparken "Caps Lock"unuzun kapalı olduğundan emin olunuz. 14.01.2019


Lütfen yorum alanına sadece film hakkındaki görüşlerinizi yazmaya özen gösteriniz, eklenmesini istediğiniz filmleri sıralamayınız. İstek alımı yoktur... 02.01.2019

Oyla:
After The Dark - The Philosophers 720p izle
720P Biyografi
  8.3/10
 
  160 DK
  ABD